Julekort i Scratch på juleverksted

Tid for juleverksted på skolen, og for en gangs skyld skal jeg være med…. Dette pleier å være relativt kunst og håndverksorientert, og der har jeg kanskje ikke min sterkeste side. I år spurte de om jeg kunne finne på noe annerledes, og da tenkte jeg på å gjøre litt koding i Scratch, og valget falt på et Scratch-julekort.

julekortIkke noe hokus pokus, men et enkelt julekort, med noen enkle animasjoner. Det er begrenset med julemotiver og figurer i systemet, så det blir nokså likt andre julekort som allerede finnes.

Kan enkelt bygges ut for de flinkeste elevene med at de kan legge til egne lyder, ekstra animasjoner og ekstra objekter. De er begrenset tid på stasjonen, så på 45 minutter burde det være mer enn nok å gjøre.

For de som er interessert i opplegget, kan dere laste det ned her: Julekort i scratch

 

 

En kommentar om “Julekort i Scratch på juleverksted

Legg til din

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

Blogg på WordPress.com.

opp ↑

%d bloggere liker dette: